Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik


Od maja do końca września br. w Parku Miejskim w Grudziądzu Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku realizował prace związane z projektem pn.„ Rewitalizacja zieleni w obiektach zabytkowych poprzez zmianę sposobu zagospodarowania zabytku, tj. Parku Miejskiego w Grudziądzu między ulicami Hallera, Cegielnianą i Aleją Wigury”, którego głównym celem było wzbogacenie szaty roślinnej parku poprzez nowe nasadzenia roślin.
Dzięki projektowi współfinansowaniu Przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w parku zasadzono 1.633 krzewy i drzewa, 533 róż, 4.600 bylin, roślin cebulowych i roślin wodnych.
Koszt całości projektu to 45.041,07 zł z czego 22.520,53 zł sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w Toruniu. Pozostała część to środki budżetu miasta.
Rośliny zostały zasadzone w otoczeniu zbiornika wodnego, gdzie zmieniono układ rabat oraz uzupełniono go o wiele nowych gatunków, takich jak rododendrony, szałwia, odętka wirgilijska, pysznogłówki, geranium, lilowce, przy deptaku spacerowym posadzono róże i macierzanki, przy polu do mini golfa rosnąć będą konwalie i barwinki. W otoczeniu Różanki pojawiły się nowe róże historyczne. Obsadzono także pnącymi hortensjami oraz geranium ramy wzdłuż metalowego płotu za polem do mini golfa. Śnieguliczki i irgi mają wyeksponować fragment budowli obronnej z czasów II wojny światowej na skarpie przy ścieżce rowerowej. Na całym terenie posadzono także 1500 tulipanów. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie roślin wodnych do stawu – będą tam rosły lilie wodne oraz kosaćce umieszone na dekoracyjnych wyspach pływających. Autorką projektu zmian jest Magdalena Biernat.  Wszystkie nasadzenia oraz ich umiejscowienie uzgodniono z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Ostateczny efekt prac widoczny będzie w przyszłym sezonie.

 

 

powrót do listy