Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Impreza kajakowa “Kajakiem dookoła Rudnika” 10 lipca 2022

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zaprasza do udziału w imprezie „Kajakiem dookoła Rudnika”, która odbędzie się 10 lipca 2022 r. (niedziela). Podczas spływu o długości około 7 km i trwającego 2 godziny przewodnik pokaże najciekawsze miejsca Jeziora Rudnickiego: miejsca lęgowe ptactwa, rzadkie okazy roślin wodnych, najgłębsze miejsce na jeziorze, opowie o zatopionym samolocie Luftwaffe.

czytaj więcej

Bieg 3 Plaż – sobota na biegowo

Już w najbliższą sobotę 25 czerwca wracamy do tradycji sportowego rozpoczęcia wakacji w Rudniku. Po raz dziewiąty odbędzie się Bieg Trzech Plaż i Bieg Trzech Plaż Junior.

czytaj więcej

Rajd rowerowy do Powiatu Grudziądzkiego 3 lipca 2022

Rajd rowerowy do Powiatu Grudziądzkiego Na trasie rajdu zobaczymy m.in. dwór w Maruszy, zabytkowy kościół pw. Świętych Kosmy i Damiana w Okoninie, tereny cukrowni w Mełnie, pałac Bielerów w Mełnie oraz dwór w Annowie.

czytaj więcej

Impreza kajakowa “Kajakiem dookoła Rudnika” 26 czerwca 2022

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zaprasza do udziału w imprezie „Kajakiem dookoła Rudnika”, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. (niedziela). Podczas spływu o długości około 7 km i trwającego 2 godziny przewodnik pokaże najciekawsze miejsca Jeziora Rudnickiego: miejsca lęgowe ptactwa, rzadkie okazy roślin wodnych, najgłębsze miejsce na jeziorze, opowie o zatopionym samolocie Luftwaffe.

czytaj więcej

Żegluga turystyczna na Wiśle

Katamaran wycieczkowy Klaudia oraz statek Basia zapraszają na malownicze rejsy po Wiśle.

czytaj więcej

Rajd rowerowy “Śladami Mikołaja Kopernika” 29 maja 2022 r.

Rajd rowerowy “Śladami Mikołaja Kopernika” wpisany jest w obchody 500. rocznicy wygłoszenia przez Mikołaja Kopernika “Traktatu o szacunku monety”.

czytaj więcej

Klub Podróżników z Sylwią i Mariuszem Nasieniewskimi

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Klubu Podróżników”, które odbędzie się w piątek 6 maja 2022 o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8. O swojej podróży do Albanii opowiedzą Sylwia i Mariusz Nasieniewscy.

czytaj więcej

Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem 23-24 kwietnia 2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji "Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem", która odbędzie się 23-24 kwietnia! Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku przygotował trzy na co dzień niedostępne do zwiedzania miejsca w Grudziądzu.

czytaj więcej

Rajd rowerowy “Do Powiatu Świeckiego” 24 kwietnia 2022

Rajd rowerowy “Do Powiatu Świeckiego” Informacje praktyczne: Podczas rajdu “Do Powiatu Świeckiego” uczestnicy zobaczą m.in. krajobrazy mennonickie, XIX-wieczne koszary wojskowe poligonu Twierdzy Grudziądz, Miejsce Pamięci Narodowej w Mniszku oraz Klasztor Werbistów w Górnej Grupie.

czytaj więcej

Klub Podróżników z Adamem Mikulskim

W piątek 8 kwietnia tradycyjnie o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżników. O swojej podróży do Nepalu opowie Pan Adam Mikulski.

czytaj więcej