Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

18 kwietnia, godz. 17.00 odbędzie się spacer po zabytkowym Parku Miejskim z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia. Święto zostało ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). MDOZ to święto wszystkich osób, które wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków i opiekę nad nimi – konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów, archeologów i przedstawicieli innych zawodów, pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich odpowiedzialnych właścicieli, opiekunów i zarządców obiektów zabytkowych.
Park Miejski im. Piotra Janowskiego to najstarszy park w Grudziądzu, założony w 1865 roku w samym sercu miasta. Malowniczy staw z fontanną, zróżnicowany i w dużej mierze stary drzewostan (klony, graby, magnolie i wiśnie), historyczny ogród róż, odtworzony według pierwowzoru z 1914 roku oraz miejsce do rekreacji dla rodzin z dziećmi to jedno z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku  mieszkańców i turystów.
18 kwietnia, w czwartek, razem z panią Magdaleną Biernat - autorką przewodnika o Parku Miejskim, udamy się na spacer po tym niezwykłym terenie. Poznamy historię tego miejsca oraz roślinność, którą możemy tam spotkać. Każdy z uczestników otrzyma egzemplarz przewodnika oraz pamiątkowy magnes z różami z Parku.
Zarządcą i opiekunem zabytkowego Parku Miejskiego oraz wydawcą przewodnika jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.
Zapisy prowadzi Informacja Turystyczna, tel. 56 46-123-18, mailowo: it@itgrudziadz.pl bądź osobiście ul. Rynek 3-5.
Zbiórka uczestników przy budynku administracyjnym MORiW w Parku Miejskim, ul. Wigury 1.
Udział w spacerze jest bezpłatny.

powrót do listy