Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Już w najbliższą środę 1 maja odbędzie się 10. edycja Półmaratonu Grudziądz Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. W związku z tym można spodziewać się utrudnień w ruchu w godzinach od 11.00 do 11.30 (w mieście) oraz do 12.45 (na moście i rondzie w Grupie na DK 91).
Uczestników biegu zapraszamy 30 kwietnia od godz. 16.00 do 20.00 do Mariny Grudziądz przy ul. Portowej 8 w Grudziądzu po odbiór pakietów startowych, zarówno biegu dorosłych jak i biegu dzieci „Być jak Bronek”.
O godz. 18.00 do Mariny zapraszamy wszystkich na bezpłatne, otwarte spotkanie z wybitnymi polskimi lekkoatletami, reprezentującymi dwa pokolenia sportowców: wicemistrzynią świata na 800 m Angeliką Cichocką i wicemistrzem świata na 3000 m z przeszkodami, Bogusławem Mamińskim, który po śmierci Bronisława Malinowskiego przejął tytuł najlepszego polskiego przeszkodowca. Spotkanie poprowadzi Łukasz Panfil, autor książki „Przeszkodowiec”, konferansjer sportowy i historyk lekkiej atletyki.
1 maja Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 8.30 do 10.30 na Stadionie Centralnym im. B. Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego 14. Wjazd na teren stadionu będzie możliwy od ul. Modrzewskiego.
W Biurze Zawodów w Marinie oraz na Stadionie Centralnym trwać będzie zbiórka karmy i datków na rzecz bezdomnych zwierząt. Zapraszamy biegaczy do wsparcia naszej akcji.
Decyzją Prezydenta Grudziądza osoby posiadające numer startowy będą mogły w tym dniu korzystać bezpłatnie z autobusów MZK na terenie miasta. Każda osoba, która z medalem półmaratonu w majówkę pojawi się w Różanka Coffee and Food w Marinie, otrzyma zniżkę na cały rachunek.
Od godz. 10.30 w parku hotelu Hanza Pałac w Rulewie będą trwały biegi dzieci „Być jak Bronek”. Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 9.30.  Pakiety odbierać można także w dn. 30 kwietnia w Marinie Grudziądz, w godzinach od 16.00 do 20.00.
Limit czasu na trasie upływa o godz. 14.00. Na mecie na finiszerów czekać będą Angelika Cichocka, Bogusław Mamiński, Mariusz Giżyński, a także Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i przedstawiciele gminy Warlubie, którzy wręczą między innymi nagrody zwycięzcom i najszybszym mieszkańcom Warlubia, zaś Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przekaże nagrodę specjalną osobie, która przybędzie na metę jako osoba 10 od końca.
Od 14.00 z Rulewa do Grudziądza kursować będą bezpłatne autobusy firmy MZK, przewożące zawodników na Stadion Centralny w Grudziądzu.

powrót do listy