Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Informacja Turystyczna oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zapraszają na trzecie w tym roku spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się 24 kwietnia, w środę o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8.
Tym razem naszymi prelegentami będą Monika i Michał Banaszewscy, którzy podzielą się z nami swoimi wrażeniami z podróży do Japonii.

“Zapraszamy na wyprawę po wyspie Honsiu, największej w Archipelagu Wysp Japońskich. Dokładnie rok temu, Japonia otworzyła się na świat po pandemii i nadarzyła się okazja, aby w małej grupie odbyć podróż życia. To, co nas do Japonii przyciągnęło, to nie tylko Tokio, Góra Fuji i owiany złą sławą Las Samobójców, ale Wyspa Kotów, zwana również jako Wyspa Manga, na której mieszka więcej kotów niż ludzi i przede wszystkim prefektura Fukushima po Wielkim Tsunami 2011 roku. Jak dziś wygląda, czy i jak żyją w niej ludzie i co ze skażeniem radioaktywnym? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas naszej prelekcji. Przedstawimy też historię powstania Farmy Nadziei, której właściciel opiekuje się ponad 300 skażonymi po wybuchu elektrowni jądrowej krowami.”
Serdecznie zapraszamy!

powrót do listy