Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Impreza kajakowa “Kajakiem dookoła Rudnika” 27 czerwca 2021

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zaprasza do udziału w pierwszej w tym roku imprezie „Kajakiem dookoła Rudnika” , która odbędzie się 27 czerwca 2021 r. (niedziela).

czytaj więcej

Rewitalizacja zieleni na Górze Zamkowej - dofinansowanie z WFOŚ

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu na rewitalizację zieleni na Górze Zamkowej.

czytaj więcej

Rajd rowerowy “Szlakiem aktu lokacyjnego Lipienek – Grudziądz” 20.06.2021

Rajd rowerowy “Szlakiem aktu lokacyjnego Lipienek – Grudziądz” Zamek krzyżacki w Lipienku, na którym w dniu 18 czerwca 1291 roku wielki mistrz zakonu krzyżackiego Meinhard z Querfurtu podpisał akt lokacyjny dla Grudziądza, jest celem drugiego w tym roku miejskiego rajdu rowerowego. Oprócz reliktów zamku na trasie rajdu znajdą się gotyckie kościoły w Chełmży, Lisewie i Błędowie.

czytaj więcej

Spływ kajakowy Wisłą 13.06.2021

Urodziny Grudziądza świętujemy tradycyjnie m.in. poprzez spływ kajakowy Wisłą. W tym roku urodzinowa impreza wodniacka odbędzie się już 13 czerwca 2021.

czytaj więcej

Rajd rowerowy Szlakiem Twierdzy Grudziądz

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym rajdzie rowerowym w tym roku! Już w najbliższą niedzielę odbędzie rajd Szlakiem Twierdzy Grudziądz.

czytaj więcej

ESKAPADA. POZNAJ REGION Z PRZEWODNIKIEM – 29 MAJA 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji "Eskapada. Poznaj region z przewodnikiem", tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa wyjątkowe miejsca!

czytaj więcej

Wycinka drzew na Górze Zamkowej w Grudziądzu

Informujemy, że w dniach od 20 do 31 maja nastąpi wycinka 15 drzew na Górze Zamkowej w Grudziądzu. Konieczność ich usunięcia stwierdzono na podstawie inwentaryzacji, którą wykonał miejski Architekt Zieleni.

czytaj więcej

Ruszamy z rajdami rowerowymi!

Pandemiczne obostrzenia zostają poluzowane i od 15 maja można organizować imprezy sportowe i rekreacyjne do 150 osób, a od 29 maja – 250. Oznacza to, że nareszcie ruszamy z miejskimi rajdami rowerowymi! W tym roku postanowiliśmy zdać się na Wasze propozycje i odwiedzić miejsca przez Was wybrane. Oczywiście nie da się odwiedzić wszystkich wskazanych miejsc w jednym sezonie ;-)

czytaj więcej

Sztafety uczczą pamięć Bronka w ramach obchodów Roku Bronisława Malinowskiego

Dokładnie 4 czerwca 2021 roku mija 70. rocznica urodzin Bronisława Malinowskiego – mistrza i wicemistrza olimpijskiego w biegu na 3000 m z przeszkodami. Z tej okazji Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje bieg sztafetowy, prowadzący z dwóch stolic Regionu – Bydgoszczy i Torunia do Grudziądza. Zapraszamy zespoły biegaczy do udziału w tej niecodziennej imprezie sportowej.

czytaj więcej

Premiera unikatowej i ekologicznej kolekcji kosmetyków „Różanka”

Mamy wielką przyjemność przedstawić Wam premierę unikatowej i ekologicznej kolekcji kosmetyków „Różanka”. Inspiracją do stworzenia tego unikalnego zestawu produktów jest Ogród Róż - najcenniejszy skarb, chluba i ozdoba grudziądzkiego Parku Miejskiego.

czytaj więcej