Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Klub Podróżników z Marcinem Majchrowskim. Podążając ku gwieździe i półksiężycowi. Pieszo przez góry Turcji.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Klubu Podróżników”, które odbędzie się w piątek 9 grudnia 2022 o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8. O swojej górskiej wyprawie opowie Marcin Majchrowski.

czytaj więcej

Klub Podróżników z Waldemarem Jabłońskim. Turcja. Kraj na dwóch kontynentach.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Klubu Podróżników”, które odbędzie się w piątek 18 listopada 2022 o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8. O swojej wyprawie do Turcji opowie pan Waldemar Jabłoński.

czytaj więcej

Klub Podróżników z Malwiną Dobrowolską. W promieniach słońca. Bikepacking przez Hiszpanię i Portugalię.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Klubu Podróżników”, które odbędzie się w piątek 21 października 2022 o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8. O swojej wyprawie rowerowej po Hiszpanii i Portugalii opowie Malwina Dobrowolska.

czytaj więcej

Impreza kajakowa “Kajakiem dookoła Rudnika” 10 lipca 2022

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zaprasza do udziału w imprezie „Kajakiem dookoła Rudnika”, która odbędzie się 10 lipca 2022 r. (niedziela). Podczas spływu o długości około 7 km i trwającego 2 godziny przewodnik pokaże najciekawsze miejsca Jeziora Rudnickiego: miejsca lęgowe ptactwa, rzadkie okazy roślin wodnych, najgłębsze miejsce na jeziorze, opowie o zatopionym samolocie Luftwaffe.

czytaj więcej

Bieg 3 Plaż – sobota na biegowo

Już w najbliższą sobotę 25 czerwca wracamy do tradycji sportowego rozpoczęcia wakacji w Rudniku. Po raz dziewiąty odbędzie się Bieg Trzech Plaż i Bieg Trzech Plaż Junior.

czytaj więcej

Rajd rowerowy do Powiatu Grudziądzkiego 3 lipca 2022

Rajd rowerowy do Powiatu Grudziądzkiego Na trasie rajdu zobaczymy m.in. dwór w Maruszy, zabytkowy kościół pw. Świętych Kosmy i Damiana w Okoninie, tereny cukrowni w Mełnie, pałac Bielerów w Mełnie oraz dwór w Annowie.

czytaj więcej

Impreza kajakowa “Kajakiem dookoła Rudnika” 26 czerwca 2022

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku serdecznie zaprasza do udziału w imprezie „Kajakiem dookoła Rudnika”, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. (niedziela). Podczas spływu o długości około 7 km i trwającego 2 godziny przewodnik pokaże najciekawsze miejsca Jeziora Rudnickiego: miejsca lęgowe ptactwa, rzadkie okazy roślin wodnych, najgłębsze miejsce na jeziorze, opowie o zatopionym samolocie Luftwaffe.

czytaj więcej

Żegluga turystyczna na Wiśle

Katamaran wycieczkowy Klaudia oraz statek Basia zapraszają na malownicze rejsy po Wiśle.

czytaj więcej

Rajd rowerowy “Śladami Mikołaja Kopernika” 29 maja 2022 r.

Rajd rowerowy “Śladami Mikołaja Kopernika” wpisany jest w obchody 500. rocznicy wygłoszenia przez Mikołaja Kopernika “Traktatu o szacunku monety”.

czytaj więcej

Klub Podróżników z Sylwią i Mariuszem Nasieniewskimi

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Klubu Podróżników”, które odbędzie się w piątek 6 maja 2022 o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8. O swojej podróży do Albanii opowiedzą Sylwia i Mariusz Nasieniewscy.

czytaj więcej