Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

 

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zaprasza od 15 czerwca na strzeżone kąpielisko na Plaży Miejskiej w Rudniku. Ratownicy dyżurować będą codziennie od 9.00 do 20.00. Plaża funkcjonować będzie zgodnie z wytycznymi związanymi epidemią SARS-CoV-2.

- Obowiązywał będzie nakaz utrzymywania 2 m odległości od innych osób, zarówno na plaży, podczas kąpieli jak i na terenie wszystkich pomieszczeń sanitarnych plaży, jak również w kolejce do kas czy recepcji.

- Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych liczba osób przebywających na plaży zostaje ograniczona (6 m kwadratowych na 1 osobę). Na plaży miejskiej jednocześnie będzie mogło przebywać 1945 osób. Mogą więc teoretycznie nastąpić sytuacje, kiedy na wejście na plażę trzeba będzie poczekać do wyjścia innych plażowiczów.

- Należy zachować szczególną dbałość o higienę rąk – często myć ręce wodą i mydłem  oraz je dezynfekować, szczególnie po kontakcie z urządzeniami i powierzchniami publicznego użytku. Mydło i środki dezynfekcyjne będą dostępne w toaletach oraz przy wejściu do ośrodka.

- Obsługa oraz ratownicy będą na bieżąco dezynfekować urządzenia i elementy publicznego użytku (klamki, poręcze, leżaki, sprzęt ratowniczy).

- Apelujemy aby nie korzystać z obiektu w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała.

- Preferujemy płatności kartą.

- Ceny biletów: normalny 4 zł, ulgowy 2,6 zł. Dodatkowe zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz Karty Seniora. Istnieje możliwość zakupu karnetów (2 wejścia gratis). Szczegółowy cennik znajduje się na stronie MORiW: http://moriw.pl/obiekty-rekreacyjne/plaza-miejska-rudnik#cennik

Jednocześnie informujemy, że w związku z brakiem możliwości wdrożenia przepisów dotyczących ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS CoV-2 w tym sezonie nie zostaną uruchomione baseny odkryte oraz kąpielisko strzeżone na plaży dzikiej. Nieczynne będzie także kąpielisko strzeżone na plaży w Tarpnie, gdzie rozpoczną się prace budowlane związane z realizacją inwestycji „Budowa bazy turystycznej nad jeziorem Tarpno”.

 

powrót do listy