Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Prezydent Grudziądza wraz z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego serdecznie zapraszają na wydarzenia sportowe i kulturalne związane z obchodami Roku Bronisława Malinowskiego, które odbędą się w dniach 25-27 września 2021 roku.

Rok 2021 został ustanowiony w Grudziądzu oraz w województwie kujawsko-pomorskim Rokiem Bronisława Malinowskiego. W związku ze zbliżającą się 40. rocznicą śmierci wybitnego sportowca odbędą się wydarzenia związane z upamiętnieniem olimpijczyka.

W dniu 25 września 2021 roku odbędą się 40. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. Start i meta zlokalizowane będą na Stadionie Centralnym przy ul. Piłsudskiego 14. Otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 9:45, po którym przeprowadzone zostaną kolejno biegi dzieci i młodzieży. Start biegu głównego na 10 km nastąpi o godz. 11:00, a wręczenie nagród tego biegu o godz. 12:45.

Podczas imprezy, w ramach pikniku sportowo-rekreacyjnego „Wszystkie dzieci nasze są”, przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i całych rodzin, m.in. nauka pierwszej pomocy, park zabaw, pokazy taneczne, dmuchańce i konkursy z nagrodami.

W trakcie imprezy na stadionie centralnym fukcjonować będzie mobilne biuro Informacji Turystycznej, zaopatrzone w przewodniki, mapki oraz pamiątki, wydawnictwa z Grudziądza z możliwością zakupu.

Wszelkie informacje na temat 40. Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego dostępne są na stronie www.biegimalinowskiego.pl. Informacji na temat biegu udziela Dyrektor 40. Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego – Marcin Jędrak pod numerem 533 850 502 oraz mailem organizator@biegimalinowskiego.pl.

W dniu 26 września br. o godz. 10:00 z Mariny Grudziądz przy ul. Portowej 8 ruszy rajd rowerowy na trasie Grudziądz – Rulewo „Pamięci Bronisława Malinowskiego”. Podczas 37-kilometrowej trasy uczestnicy rajdu wspominać będą postać Bronka wraz z Jego braćmi: Piotrem i Robertem. Odwiedzą także dom rodzinny Bronka w Rulewie.
Zapisy na rajd TUTAJ

Tego samego dnia o godz. 17:15 odbędzie się odsłonięcie muralu z Bronisławem Malinowskim przy ul. Korczaka 9. Następnie, o godz. 18:00 w Centrum Kultury Teatr zaplanowano premierę filmu biograficznego o Bronisławie Malinowskim pt. „Wybiegać marzenia”, poprzedzonego prelekcją Łukasza Panfila.

W dniu 27 września br. o godz. 9:30 w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Wyspiańskiego 1-3 w Grudziądzu zostanie odprawiona msza święta w intencji Bronisława Malinowskiego. Następnie, o godz. 10:30 w Szkole Podstawowej Nr 7 im. B. Malinowskiego w Grudziądzu odbędzie się Święto Patrona szkoły.

Wydarzenia związane z obchodami Roku Bronisława Malinowskiego odbywają się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz środków Gminy-miasta Grudziądza.

powrót do listy