Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku informuje, że od najbliższego piątku, 2 lipca, funkcjonować będzie strzeżone kąpielisko na plaży w Tarpnie. Ratownicy pracować będą codziennie od 10.00 do 20.00.
Trwają jeszcze prace wykończeniowe w nowopowstałych budynkach na plaży, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo osób, które przy upalnej pogodzie tłumnie korzystają z jeziora, Prezydent Grudziądza podjął decyzję o jak najszybszym zabezpieczeniu kąpieliska. – Na razie korzystać będzie można z powiększonej piaszczystej plaży i nowej plażowej infrastruktury, która jest już skończona. Aby zapewnić ratownikom oraz wypoczywającym minimum komfortu, zamówiliśmy – tak jak w latach ubiegłych – toj toje i kontener socjalny – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW, który zabezpiecza kąpielisko. – Jest to stan przejściowy, po zakończeniu prac przeniesiemy się do nowych budynków. Bezpieczeństwo kąpiących się jest obecnie priorytetem.
Przypomnijmy, że trwa realizacja zadania „Budowa infrastruktury rekreacyjno – turystycznej nad Jeziorem Tarpno”. W ramach inwestycji powstaje budynek, w którym znajdować się będzie hangar na sprzęt rekreacyjny, kasa wypożyczalni, pomieszczenia socjalne dla obsługi i ogólnodostępne toalety. W nowym budynku znajdzie się także pomieszczenie przeznaczone na działalność gastronomiczną, na którą został wyłoniony operator.
Ponadto nad jeziorem powstanie pomost i place zabaw dla dzieci. Zakupione zostały nowe ławki i kosze na śmieci. Dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu rekreacyjnego, czyli kajaków, rowerów wodnych czy łodzi motorowej dla ratowników, jednakże obecnie zakupy nie zostały jeszcze sfinalizowane. Przywieziony został nowy piasek, nasadzono 19 drzew. Na części plaży znalazła się przestrzeń rekreacyjna z miejscem do gier zespołowych. Powstał też odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej plażę ze skrzyżowaniem ulicy Lipowej i Jaśminowej.
Szacowana wartość inwestycji to około 3,2 mln zł, z czego 1,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

powrót do listy