Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku podsumował letni sezon na Campingu nr 134 nad Jeziorem Rudnickim. Ostatnie miesiące zmieniły wiele aspektów naszego życia. Jednym z nich jest także wypoczynek. Pomimo pandemii koronowirusa, nałożonych restrykcji i ograniczeń patrząc na statystyki sprzedaży biletów, najmu domków czy miejsc na polu namiotowym był to jeden z najlepszych sezonów wakacyjnych na Campingu nr 134.

Pandemia koronowirusa spowodowała, że w tym roku szukano pomysłów na kameralne i bezpieczne wakacje, na łonie natury, z dala od tłumów i zgiełku. W przeciwieństwie do dużych ośrodków wczasowych i hoteli, Camping nr 134 oferował dużo przestrzeni pozwalał na bezpieczny i nieskrępowany wypoczynek, Komfortowe domki campingowe cieszyły się dużą popularnością. W tym roku, w okresie od maja do sierpnia, w  domkach udzielono 6.583 noclegów, z których skorzystało 1.555 osób. Na polu namiotowym udzielono 1.841 noclegów, a skorzystało z nich 981 osób.

W okresie od maja do sierpnia br. ogromnym zainteresowaniem cieszyła również się Plaża Miejska nad Jeziorem Rudnickim. Sprzedano 33.107 biletów wstępu.  Na przestrzeni  ostatnich dziesięciu lat to drugi wynik w liczbie sprzedanych biletów i pierwszy w liczbie najmu domków i udzielonych miejsc na polu namiotowym - pomimo trwania pandemii koronawirusa. Bardzo dobrze funkcjonowała też wypożyczalnia sprzętu wodnego, z której korzystać można było do końca września.

Mając na uwadze konieczność zachowania szczególnych środków ostrożności z uwagi na pandemię  na terenie Campingu nr 134 opracowano rozwiązania umożliwiające bezpieczne spędzenie urlopu w ośrodku. Camping Rudnik 134 spełnił wymogi i wytyczne Polskiej Organizacji Turystycznej i tym samym otrzymał certyfikat "Obiekt Bezpieczny Higienicznie". Także kontrole przeprowadzone na Campingu w Rudniku przez SANEPiD nie wykazały nieprawidłowości.

Już w styczniu 2021 r. rusza rezerwacja domków campingowych nad Jeziorem Rudnickim na kolejny sezon wakacyjny. Rezerwacje będą przyjmowane telefonicznie - (56) 46 225 81.
Przypominamy, że na Camping nr 134 realizuje bony turystyczne.

powrót do listy