Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Jest on częścią XXXII Zjazdu Kawalerzystów, organizowanego przez Fundację Na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej, która od ponad trzech dekad przywraca Grudziądzowi pamięć o przedwojennych absolwentach szkoły wojskowej, mieszczącej się w naszym mieście - Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Kawaleria to przede wszystkim konie – stąd zarówno medal jak i nagrody (złote ostrogi, trofea w formie końskich łbów)  w naszym biegu nawiązują do tradycji kawaleryjskich.
Zwycięzców biegu zapraszamy na godz. 16.30 na Błonia Nadwiślańskie, gdzie podczas pokazów konnych wręczone zostaną im nagrody. Zwycięzców zapraszamy w okolice trybuny głównej. Widowiskowe pokazy umiejętności jeździeckich i władania bronią w wykonaniu Szwadronu  Kawalerii Wojska Polskiego są centralnym punktem odbywającego się przez cały weekend Zjazdu Kawalerzystów.
Do trofeów dla zwycięzców dołączamy nagrody ufundowane przez Jasiński STUDIO TRENINGU.
Uczestników biegu zapraszamy na Marinę przy ul. Portowej 8, gdzie będzie usytuowany START i META. Biuro zawodów w dniu biegu czynne w godzinach 07.30-08.30. Odbiór pakietu możliwy jest tylko osobiście, za okazaniem dokumentu tożsamości. W pakiecie startowym uczestnicy otrzymają: torbę pamiątkową z cytatem z żurawiejki, skarpety „Grudziądz nie do pary”, biodegradowalny wielorazowy kubek do napojów z włókna bambusowego, napój izotoniczny.
Przed biegiem, ok. godziny 8.45 trenerzy z Jasiński Studio Treningu wykonają rozgrzewkę dla uczestników, a każdy z biegaczy będzie mógł skorzystać z bezpłatnej konsultacji treningowej i dokonać analizy składu ciała. Oprócz konsultacji z trenerami uczestnicy będą mogli wykonać test wydolnościowy.

Najlepsi zostaną nagrodzeni voucherami na treningi personalne w Jasiński Studio Treningu, a dodatkowo studio ufundowało plecaki biegowe dla najlepszych uczestników Biegu Ułańskiego.

Trasa biegu liczy 10,7 km i biegnie w 99,9 % szutrem i duktami z licznymi podbiegami i zbiegami.
Pierwszy kilometr biegniemy wzdłuż Wisły pod mostem w kierunku żwirowni następnie pod górę i wbiegamy na ścieżkę szutrową Singiel Track Wisła. Od tego momentu jest ona oznakowana symbolem roweru plus dodatkowo będą strzałki kierunkowe. Biegniemy w kierunku osiedla Strzemięcin a następnie lasem w kierunku osiedla Rządz, gdzie na nawrotce na wysokości nowo powstającego osiedla Dębowe Wzgórze będzie usytuowany punkt z wodą (prosimy w miarę możliwości wyrzucić kubek blisko stanowiska, aby nie zaśmiecać skarpy). Tutaj biegniemy również szlakiem rowerowym singiel, ale już dołem wzdłuż Wisły do żwirowni, ostatni kilometr, tak samo jak pierwszy, pod mostem do mety w Marinie. Tutaj czekać będzie na Was medal, woda oraz poczęstunek w postaci kanapek. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, bo teren jest, zróżnicowany z licznymi korzeniami, piaskiem a możliwe, że jak popada deszcz to i błotem. Oczywiście nie zabraknie na trasie ratowników medycznych z Firmy Med Sar oraz żołnierzy WOT, którzy wspierać będą nas organizacyjnie.
Zgodnie z regulaminem klasyfikacja miejsc zwycięzców to 1-3 Open Kobiet i 1-3 Open Mężczyzn. Dodatkowo, dzięki uprzejmości pani dyrektor kina Helios wręczać będziemy nagrody – bilety do kina, książki i płyty osobom, które uzyskają 10, 20, 30, 40, 50 i 60 miejsce. Uwaga: wręczenie upominków od kina Helios odbędzie się bezpośrednio po biegu na Marinie.
Dekoracja i wręczenie trofeów zwycięzcom odbędzie się o godzinie 16.30 na Błoniach Nadwiślańskich gdzie odbędą się główne uroczystości Zjazdu Kawalerzystów dla gości i mieszkańców. Prosimy również uczestników, którzy są zmotoryzowani o zaparkowanie swoich pojazdów na parkingu przy ul. Portowej od strony Skali lub na parkingu Alfy.
Bieg Ułański o Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii organizowany jest po raz trzeci. Pierwszy raz w 2018 na Wielkiej Księżej Górze, w 2019 już na obecnej trasie – od Mariny przez górki Strzemięcińskie do osiedla Rządz. W 2020 z powodu pandemii bieg się nie odbył.

powrót do listy