Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

W związku z odmrażaniem gospodarki i niektórych dziedzin życia społecznego, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii  od dnia 4 maja uruchamiane są usługi i obiekty Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu. MORiW informuje, że czynne są:

Marina:

Korty tenisowe (po telefonicznej rezerwacji, opłata kartą lub zakup karnetu, dezynfekcja dłoni przed i po skorzystaniu z obiektu, nieczynna wypożyczalnia sprzętu oraz szatnie i natryski - dostępna tylko toaleta w budynku pola dla camperów).

Noclegi – w pokoju nie więcej niż 2 osoby, zakaz odwiedzin, brak możliwości korzystania z części wspólnych: kuchni, sal konferencyjnych, dezynfekcja pokoju po każdym gościu, niezbędne podpisanie oświadczenia o braku objawów zarażenia COVID 19, braku pozytywnego wyniku testu, braku skierowania na kwarantannę.

OW Rudnik:

Wypożyczalnia sprzętu wodnego (czynne codziennie w przypadku pogody pozwalającej na korzystanie od 11.00, ostatnie wypożyczenie o 17.00, preferowana płatność kartą i zakup karnetu, sprzęt i kamizelki dezynfekowane po każdym użytkowniku, maksymalnie 2 osoby na sprzęt, nie dotyczy rodzin, na terenie recepcji i  wypożyczalni obowiązuje dystans społeczny, maseczki i rękawiczki.

Domki campingowe - w domku przebywać mogą nie więcej niż 2 osoby na pokój, po każdym gościu domki są dezynfekowane, w recepcji ograniczenia co do liczby osób przebywających, obowiązek dezynfekcji dłoni.

Informacja Turystyczna:
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00. 
Bezpośrednia obsługa klienta oraz sprzedaż pamiątek i wydawnictw od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00, w soboty 10.00-14.00.
Informacja Turystyczna działa na podstawie rekomendowanego przez Polską Organizację Turystyczną regulaminu pracy w punktach informacji turystycznych , w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID - 19 oraz wytycznych dla klientów.

Ponadto czynne są Orliki na Stadionie Centralnym oraz KS Stal. Orliki dostępne są dla mieszkańców w godzinach pracy Animatorów, harmonogramy i telefony kontaktowe wywieszone są na obiektach. Na każdym boisku przebywać może nie więcej niż 6 osób plus trener, brak możliwości korzystania z szatni i natrysków (poza wc), obowiązek dezynfekcji dłoni.

Od niedzieli 10 maja czynna będzie Giełda Handlowa na Stadionie Centralnym. Czynne będzie tylko wejście od ul. Piłsudskiego. Bramy od ul. Malinowskiego i Rapackiego będą nieczynne. W kasie możliwość płatności kartą. Na terenie giełdy znajdować się może liczba osób: liczba stoisk handlowych x 4, każdorazowo ustalać to będzie przed otwarciem koordynator giełdy. Wstęp na giełdę tylko w jednorazowych rękawiczkach, obowiązek dezynfekcji dłoni przed wejściem. Na terenie giełdy należy zasłaniać usta i nos oraz zachowywać odstępy od innych klientów i sprzedawców.

Niebawem uruchomiana będzie także możliwość korzystania z pola namiotowo – caravaningowego w Rudniku oraz pola dla camperów w Marinie.

Z otwartej infrastruktury sportowej korzystać mogą także kluby sportowe mające siedziby na obiektach MORiWu: KS Olimpia, KS Stal, KW Wisła, GKM, które przygotowują się do wznowienia treningów klubowych w reżimie sanitarnym, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 2 maja.

powrót do listy