Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią ponownie możemy zaprosić Państwa na spotkanie z podróżnikami w ramach Klubu Podróżnika „Światowid” do Mariny Grudziądz.
Spotkania z grudziądzkimi i nie tylko obieżyświatami na stałe wpisały się w nasz kalendarz imprez i zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na pierwszy w tym roku Klub Podróżników został zaproszony pan Waldemar Jabłoński, który wielokrotnie był naszym i Państwa gościem.
25 marca 2022 o godz. 18.00 pan Waldemar Jabłoński przeniesie nas do Maroka. Prezentacja będzie barwną relacją z podróży, opowiadana także fotografiami i krótkimi filmami.
Maroko przemierzone od cesarskich miast na północy kraju, przez góry i doliny Atlasu Wysokiego, aż do krainy "Magicznego Południa", w której oryginalne kasby i ksary na dawnych szlakach karawan, sprawiają wrażenie dekoracji do filmów, a są rzeczywistymi budowlami sprzed stuleci, zamienionymi na muzea lub zamieszkałymi przez rdzennych mieszkańców Południa, którym czas płynie wolniej  i inaczej, jakby z dala od cywilizacji...
Zgiełk bazarów, niemal wyczuwalne z fotografii zapachy przypraw i owoców, kolory zmieniających się krajobrazów, plantacje palm daktylowych i drzew arganowych, napotykani ludzie, chwile wytchnienia w ogrodach Marakeszu i upalne godziny
na wielbłądach podczas wyprawy w głąb Sahary... To tylko niektóre z "obrazków z podróży".
Serdecznie zapraszamy.

powrót do listy