Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Zapraszamy do rodzinnej aktywności  odkrywania dziejów zabytków i historii naszego miasta do zabawy z questem “Szlakiem grudziądzkich zabytków”. To doskonały pretekst, żeby odkrywać tajemnice miasta, poznawać jego historię, pobyć na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie, a przy okazji świetnie się bawić! 

Spacer z przewodnikiem pełnym zagadek przygotowała grudziądzanka Ewa Rodziewicz-Trzepałkowska, fascynatka questingu – czyli gier polegających na odrywaniu dziedzictwa miejsc i wędrówek nieoznakowanymi szlakami, po których wędruje się podążając
za informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.

Grudziądzki quest po Starówce w literacki, wręcz bajkowy sposób przybliża 19 zabytków, pomników i miejsc wyjątkowych w sercu Grudziądza. Bezpłatne przewodniki z questem będzie można odebrać w następujących miejscach:
-  Miejski Punkt Informacji Turystycznej, Rynek 3-5 w Grudziądzu,
- Mariny Grudziądz, ul. Portowa 8 (recepcja),
- Punkt Urzędu Miejskiego w CH Alfa, ul. Chełmińska 4 (parter, lok. nr 13, przy wejściu
od ul. Portowej).

Gdzie rozpocząć wędrówkę z questem?
Wyprawę „Szlakiem grudziądzkich zabytków” należy rozpocząć w miejskiej fosie, w Alei Biskupa Christiana, od strony ulicy Małogroblowej.

Jak grać?
Podążajcie zgodnie ze wskazówkami, korzystajcie z informacji dostępnych na trasie, zapisujcie rozwiązania w miejscach do tego wyznaczonych, a prawidłowe ich wpisanie spowoduje rozwiązanie hasła.
Czas przejścia: ok. 1,5 h.
Po zakończonej zabawie dzieci wraz z rodzicami czy opiekunami zapraszamy z uzupełnionym questem do Informacji Turystycznej, gdzie będzie można odebrać drobne upominki.

Gdzie i do kiedy można odbierać nagrody za rozwiązany quest?
Wszystkich, którzy rozwiążą quest zapraszamy po odbiór nagród do Miejskiego Punktu Informacji Turystycznej, Rynek 3-5,  do 29 stycznia 2021 r. (od poniedziałku do piątku,
w godz. 8.00 – 16.00).

Ponadto grudziądzki quest dostępny jest również do pobrania na stronie http://www.questy.org.pl. Pod koniec 2020 roku trasa questu "Szlakiem grudziądzkich zabytków" została zaktualizowana. Dzięki utalentowanemu grafikowi Mateuszowi Pawlikowi quest zyskał piękną szatę graficzną. Rejestracja konta w serwisie jest darmowa. 
W nowej odsłonie quest biegnie zmienioną trasą i kończy się odnalezieniem "skarbu" - pamiątkowej pieczęci, którą można kolekcjonować w notesie lub "paszporcie questów". W finale ukryty jest również notes, w którym znalazca powinien wpisać swój login i datę przejścia trasy. Do skarbu doprowadza hasło, które odkrywamy przechodząc quest i rozwiązując zagadki.

Przegoń nudę w ferie! Poznawaj swoje miasto, baw się świetnie i wygrywaj nagrody!

powrót do listy