Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

„Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem” odbędzie się w weekend 23-24 kwietnia. Głównym celem akcji jest pokazanie uczestnikom nowych, niedostępnych na co dzień miejsc. Eskapada skierowana jest do miłośników historii, a także osób szukających nowych atrakcyjnych miejsc w regionie.Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Informacja Turystyczna w Grudziądzu zapraszają do wzięcia udziału w trzech imprezach.

23 kwietnia w sobotę o godz. 9.00 - zwiedzanie grudziądzkiego OPECu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działa system ciepłowniczy w Grudziądzu, co to jest pelet i skąd się bierze ciepło w Twoim domu zwiedzanie OPEC-u jest idealną okazją aby poznać odpowiedzi na te pytania.


23 kwietnia również w sobotę o godz. 11.00 - historyk Mariusz Żebrowski oprowadzi uczestników akcji po zabytkowym budynku Wyższej Szkoły Realnej, przy ul. Sienkiewicza 22, gdzie obecnie funkcjonuje IV Liceum Ogólnokształcące. We wnętrzach neogotyckiego budynku zachowały się prawdziwe skarby m.in. oryginalne płytki podłogowe, drzwi do auli czy malowany herb województwa pomorskiego.


24 kwietnia w niedzielę o godz. 11.00 - zwiedzanie zabytkowego gmachu zajezdni tramwajowej oraz przejażdżka tramwajem uliczkami starego miejsca. Opiekunem grupy będzie grudziądzki przewodnik oraz pracownik MZK Maciej Wiśniewski.


Zapisy dla uczestników ruszają już 8 kwietnia w piątek od godz. 9.00  za pomocą formularza rejestracyjnego, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: https://eskapada-z-przewodnikiem.pl/
Liczba miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

powrót do listy