Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

 

Już w najbliższą sobotę 25 czerwca wracamy do tradycji sportowego rozpoczęcia wakacji w Rudniku. Po raz dziewiąty odbędzie się Bieg Trzech Plaż i Bieg Trzech Plaż Junior.

Na listach startowych mamy 150 dzieci i 300 osób dorosłych. Zmagania najmłodszych rozpoczną się o godzinie 10.15, zaś start biegu głównego przewidziany jest na godzinę 11.00.

Biuro Zawodów czynne jest do piątku od 8.00 do 20.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8. W sobotę ostatnie pakiety będzie można odebrać na plaży przy ul. Zaleśnej w godzinach od 8.30 do 10.30.

Najmłodsi w zależności od wieku pobiegną na dystansach 100, 200, 600 i 1.000 m. Dwie najmłodsze grupy mogą biec z rodzicami. Ważny komunikat: żaden dorosły biegnący z dzieckiem nie może wyprzedzić dziecka biegnącego samodzielnie! Uczestnicy B3P Junior gromadzą się pod sceną o godzinie 10.00, skąd wolontariusze – opiekunowie dystansów zbiorą grupy i zaprowadzą je na miejsca startów. Starty znajdują się w odległości 100, 200, 600 i 1.000 m od mety usytuowanej na plaży. Dzieci biegną w formule For Fun – bez mierzonego czasu i nagród. Dla wszystkich na mecie czekać będą medale.

Ok. godziny 10.45 przed sceną odbędzie się rozgrzewka przygotowana przez instruktorkę Dorotę Gacek. Po rozgrzewce uczestnicy przejdą na start, który usytuowany będzie na ul. Zaleśnej. Po starcie pobiegną w trasę o długości 7,2 km, przebiegającą przez Mega Park, obiegną plażę Delfin i przy plaży Dzikiej wrócą na plażę miejską, gdzie zdobędą metę.

Po biegu wszyscy uczestnicy zaproszeni są na lody oraz na kiełbaskę przy ognisku.  Wręczenie nagród dla najlepszych rozpocznie się ok. godziny 12.15. Poza pucharami i nagrodami dla zwycięzców (vouchery do sklepu sportowego Adrunaline) wręczone zostaną dwie nagrody dla osób, które ukończą bieg na miejscach 100 i 200 – będą to vouchery do sklepu jubilerskiego o wartości 500 zł.

Na plaże w tym dniu dojechać będzie można autobusem linii R (do rozkładu jazdy dołożono dodatkowy kurs o godz. 9.20).

Bieg jest klasyfikowany w I Amatorskiej Lidze Biegowej Powiatu Grudziądzkiego.

powrót do listy