Informacjaturystyczna
Akademiabiegania
PatyczakiNordic Walking
MedsarSystem
KorsarzRestauracja
Rudnikw budowie
CampingRudnik

Klub Podróżników z Piotrem Wiśniewskim i Przyjaciółmi w piątek, 1 grudnia 2017 o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8. Wstęp wolny, zapraszamy!

Bohaterami najbliższego Klubu Podróżników będą Piotr Wiśniewski i Przyjacele, którzy latem tego roku wybrali się na rowerową wyprawę z Alp nad Adriatyk.

"Dwa lata temu zobaczyłem oznaczenia rowerowego szlaku Alpy – Adriatyk. Mocno mnie to zaintrygowało. Pomyślałem, że przejechanie tej trasy to by było „coś”. Myśl ta uwiła sobie w mojej głowie gniazdko i nie dawała spokoju. Okazała się też zaraźliwa. Mimochodem rzucona pomimo kasków wgryzła się jak robak w jabłko w kolejne rowerowe głowy. I tak w ośmioro z Grudziądza wyruszyliśmy w poprzek Alp. Od Salzburga w Austrii do Grado we Włoszech. Przepedałowaliśmy ok. 500 km. Prawie idealnie z północy na południe. Pod górki i z górki. Przez Bischofshofen, Villach i Akwileję. Po asfaltach i szutrach. Drogach i ścieżkach. Niezliczonymi mostami, mostkami, wiaduktami, tunelami i tunelikami. W słońcu i deszczu. Pod górki i z górki. Z oczyma szeroko otwartymi na bajeczne widoki: wysokie góry, lazurowe rzeki, piękne, zabytkowe i jakże inne od naszych miasta. A na koniec w nagrodę ciepły Adriatyk z groblą i lagunami. Tym co przeżyliśmy, zobaczyliśmy, z naszymi wrażeniami pragniemy się z wami podzielić."

 

powrót do listy