Informacjaturystyczna
Akademiabiegania
PatyczakiNordic Walking
MedsarSystem
KorsarzRestauracja
Rudnikw budowie
CampingRudnik

Klub Podróżników: Francja - fortyfikacje Metzu

Metz - miasto leżące w Lotaryngii na pograniczu francusko-niemieckim, swoimi umocnieniami od 400 lat broni północno-wschodnich rubieży Francji. Silne fortyfikacje nowożytne sprawiły, że miasto odegrało znaczącą rolę w konfliktach XIX i XX wieku.

czytaj więcej

Spacer po Parku Miejskim

W sobotę 6 czerwca od godz 11.do 13.00 zapraszamy chętnych na spacer z przewodnikiem po Parku Miejskim przy ul. Hallera.

czytaj więcej

Rajd rowerowy szlakiem młynów Kociewia

Zapraszamy na kolejny miejski rajd rowerowy. Tym razem celem rajdu są młyny na rzece Mątawie, płynącej skrajem Borów Tucholskich. Rajd odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca.

czytaj więcej

Spływ kajakowy z Chełmna do Grudziądza

Zapraszamy do udziału w spływie kajakowym z Chełmna do Grudziądza. W 30-kilometrową trasę po Wiśle ruszymy 20 czerwca.

czytaj więcej

Klub Podróżników: Tragedia w cieniu Everestu

Grudziądzcy himalaiści Lech i Wojciech Flaczyńscy po raz drugi z rzędu wyruszyli do Nepalu by zdobyć ośmiotysięcznik Lhotse. Tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi przerwało tę wyprawę.

czytaj więcej

Przed startem półmaratonu

Już dziś pierwsi zawodnicy odbierali pakiety startowe na III Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego

czytaj więcej

Fort Wielka Księża Góra otwarty dla zwiedzających

Zespół forteczny Wielkiej Księżej Góry to obiekt unikalny z wielu powodów. Na co dzień jest jednak niedostępny dla zwykłego turysty. Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, przypadający dokładnie 18 kwietnia, dzięki uprzejmości właściciela jest doskonałą okazją do bliższego poznania tego niedostępnego fortu.

czytaj więcej

Rajd rowerowy do radzyńskiego zamku

Serdecznie zapraszamy na drugi w tym sezonie rajd rowerowy. 19 kwietnia (niedziela) odwiedzimy zamek krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim, oglądając po drodze takie perełki, jak dwory w Maruszy i Dębieńcu.

czytaj więcej

Zacznij biegać!

Idzie wiosna, czas wyjść z domu i zrobić coś dla siebie. Może dołączysz do coraz liczniejszej rzeszy biegających Polaków? Od soboty 11 kwietnia rusza szkółka biegania MORiWu i Akademii Biegania.

czytaj więcej

Rajd rowerowy w poszukiwaniu wiosny

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym sezonie rajd rowerowy "W poszukiwaniu wiosny". 21 marca (sobota) "na rozgrzewkę" przejedziemy przez podgrudziądzkie miejscowości, m.in. Kobylankę, Piaski, Daszkowo czy Wałdowo Szlacheckie. Trasa liczy 24 km.

czytaj więcej